Кошик
25 відгуків
Охтирка
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380954625591
+380958246205
Медові вина "ПаТронАт"

12 видів медових вин на кожен місяць

12 видів медових вин на кожен місяць

На перший погляд рецепти медового вина можна поділити на дві групи: класичні, де є лише мед, вода, винні дріжджі, та фруктово-ягідні. У кожній країні є улюблені медові вина, про що ми писали в попередній статті. Та більшість з напоїв, про які ми розкажемо далі, в Україні невідомі. Кленовий мед, синє вино з грибів та лікувальний оксімель з часником — що оберете ви?

Про що ми не будемо розповідати?

  1. про сухе, напівсолодке та солодке медові вина;

  2. про національні варіанти напоїв;

  3. медовухи та інші види міцних медових напоїв.

Назви різновидів подані англійською, так як для більшості немає україномовних аналогів.

Acerglyn

Acerglyn з Квебека (Канада), де у квітні-травні відбувається щорічний Фестиваль кленового сиропу. Фото з https://www.growforagecookferment.com.

Acerglyn з Квебека (Канада), де у квітні-травні відбувається щорічний Фестиваль кленового сиропу. Фото з https://www.growforagecookferment.com.

Acerglyn або кленовий мед — це напій з води, меду та кленового сиропу міцністю до 18% (за даними порталу Brewed by Us). Альтернативний рецепт пропонує користувач форуму GotMead.com, в якому мед замінюють міцним чаєм з лакриці, кардамону, коріандру, кориці та імбиру.

Доля кленового сиропу у напої має бути меншою за мед. У книзі Mead: The Libations, Legends, and Lore of History's Oldest Drink зазначено, що сироп можна додати під час другої ферментації для підсолодження (куди вже більше!).  

Acerglyn розповсюджений у США, особливо у штаті Вермонт, який у 2017 році виробляв 47% кленового сиропу із загального американського обсягу. Там навіть створена Вермонтська асоціація виробників кленового цукру, яка об'єднує більш ніж 1500 виробництв.

 

Bilbemel

Bilbemel — чорничне медове вино. Свіжі або заморожені ягоди чорниці можна замінити на чорничний сік. Історичний реконструктор Джефф Джонстон каже, що міцність такого медовою напою сягає 18%.

A sip through time — книга, з якої історичний реконструктор Джефф Джонстон дістав аутентичний рецепт bilbemel. Фото з https://www.amazon.com/.

A sip through time — книга, з якої історичний реконструктор Джефф Джонстон дістав аутентичний рецепт bilbemel. Фото з https://www.amazon.com/.

Bilbemel напій популярний в США, Канаді та Ірландії. Він навіть потрапив до вірша фіналістки міжнародного поетичного фестивалю у ірландському містечку Строктаун —  Бернадетти Бруделл:

«...Black Mead blueberry Bilbemel…».

Blue mead

Blue mead — це міська легенда для медоварів. Принаймні в інтернеті є лише захоплені відгуки «варто спробувати» і жодного — «я це зробив, смачно!». Можливо через те, що одним з ключових компонентів нібито мають бути спори псилобицинових грибів? Вони в процесі приготування вина надають йому блакитного відтінку.

Якщо хочеться медового вина з грибами, але без наркотичних ефектів, то скористайтеся рецептом блогера Matt Guterres. Він надихнувся книгою Sacred & Herbal Healing Beers by Stephen Buhner та приготував Smoked Tea Mead, що містить гуарану, чорний чай «Лапсан Сяо Чжун» та гриб чага. У напою є лише один недолік — це не медове вино і навіть не медовуха.

Bochet (Bochetomel/Brochet)

Bochet — медове вино, в якому мед карамелізується перед додаванням води. Це надає напою присмак карамелі, шоколаду та маршмеллоу. Bochetomel відрізняється додатковими інгредієнтами: ягодами бузини, чорної малини та ожини.

Cyser (Кэсир, цисер)

Сyser або «яблучний мед» — це медовий напій із додаванням яблук або яблучного соку. Традиційно воду не використовують — достатньо соку яблук.  

Цисеру навіть присвячують підкасти, як то Serious Cyser Symposium, у якому взяв участь конкурсант 2016 Mazer Cup. Його чемпіонський рецепт має патріотичну назву «Тато свободи» (Dad of Liberty).

Great mead та Short Mead

 Класифікація медових вин за часом дозрівання:

  • Great Mead — вино, яке дозріває мінімум 7 років;

  • Short Mead - «швидкий мед», що дозріває в короткі строки. Часто у такого напою присмак сидру або шампанського.

 

Melomel  

Не знаємо, навіщо знадобилася така класифікація, проте вона побудована на критерії доданих до медового вина фруктів (фруктового соку):

  1. меломель — додають будь-які фрукти, крім винограду та яблук;

  2. медові вина з додаванням винограду або яблук.

Pyment та Metheglin

Ці напої пов'язані один із одним. В основі pyment — виноградний сік без домішок. Таке медове вино ще називають «білим».  

Metheglin — це покращена версія pyment, що містить спеції та трави: коріандр, корицю, імбир і навіть чай. Вірогідно, metheglin раніше був лікарським засобом. Валлійською мовою «медовий напій/мед» означає medd. А «metheglin» походить від іншого слова — «meddyglyn», яке складається з «meddyg» («лікування») та «llyn» («лікер»).

Перелік інгредієнтів metheglin від американського письменника Патріка Ротфуса. Він виклав рецепт після успішного завершення Kickstarter-проекту за його книгою — гральними картами The Name of The Wind. Фото з https://www.patrickrothfuss.com.

Перелік інгредієнтів metheglin від американського письменника Патріка Ротфуса. Він виклав рецепт після успішного завершення Kickstarter-проекту за його книгою — гральними картами The Name of The Wind. Фото з https://www.patrickrothfuss.com.

 

Mulsum (Clarre)

Mulsum — суміш неферментованого меду, води та високоалкогольного вина. Хоч це і не медове вино, проте за mulsum варто згадати, адже: а) у ньому є мед; б) він слабоалкогольний.  

Вперше mulsum з'явився у Давньому Римі. Римляни захотіли зменшити гіркоту виноградного вина та пристосувати його до щоденного споживання. Так виник солодкий mulsum із низьким вмістом спирту.

 

Omphacomel

Така ж екзотика, як і mulsum. На столах і форумах виноробів його навряд чи зустрінете, а все через основний інгрідієнт — верджус. Це кислий сік з недозрілого винограду, який додають замість звичайного виноградного соку. Процес збору винограду та приготування omphacomel вперше зустрічається у гравюрах із середньовічної книги про здоровий спосіб життя Taccuinum Sanitatis.  

Верджус усе ще використовують у кулінарії. Наприклад мішленівський шеф-повар Simon Hulstone в рекламі посуду Steelite пропонує приготувати рибу з фенхелем, пюре пастернака та верджусом.

Oxymel

Якщо вам цікаво, яка на смак суміш меду з оцтом — приготуйте oxymel. В oxymel також додають подрібнені часник, цибулю, хрін, імбир та гострий перець для посилення лікувального ефекту.  

На польському ресурсі про здорове харчування Hajduczek naturalnie пропонують кожного дня пити по чайній ложці oxymel, розбавленого теплою водою.

 

Sack mead (десертне медове вино)

Якщо в рецепті медового вина частина меду значно перевищує частину води чи фруктового соку, цей напій називається sack mead. В Urban Dictionary це слово тлумачиться лаконічно: «extremely sweet mead» надзвичайно солодке медове вино.