Кошик
25 відгуків
Охтирка
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380954625591
+380958246205
Медові вина "ПаТронАт"

5 міфів про медове вино

5 міфів про медове вино

Коли нас питають, чим медове вино відрізняється від медовухи, ми мовчимо. Коли кажуть про незаконність виробництва та продажу, ми мовчимо. Та коли написали, що виготовлення медового вина - кустарщина з низькою собівартістю, ми вирішили: далі мовчати не будемо. Якщо ви медовар або любите якісне медове вино, збережіть цю статтю в закладки — стане в нагоді, коли ваші знайомі почнуть обговорювати медові напої.

 

Ми розкажемо, з якими міфами стикається «Патронат» кожного дня роботи. Напишіть в коментарях, з якими ще міфами та стереотипами щодо медового вина ви стикалися.

5 міфів про медове вино

 

Міф №1. Медове вино — це горілка з медом міцністю в 40°.

Що насправді: Медове вино — продукт натурального бродіння. Класичний рецепт складається з води, меду, дріжджів та кислоти. У «Патронаті» найміцніший напій у 13°, та у світі є варіанти з більшим вмістом спирту: наприклад кленовий мед та більбемель. Більш детально про них ми писали у статті «12 видів медових вин на кожний місяць».

 

Міф №2. Медове вино = медовуха. Бо так написано у Вікіпедії!

Що насправді: Вікіпедія найбільший охоронець цього міфу, бо визначає такі синоніми до категорії «медовий напій»: мед, хмільний мед, питний мед, медівка, медовиця, медуха, медовуха, медове вино. Іноді медовим вином навіть називають німецьке солодке виноградне Trockenbeerenauslese.

 

Давайте подивимось, що про медові напої сказано в національному законодавстві.

Згідно ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» медовий напій зроблено з натурального бджолиного меду, міцність якого набувається в результаті спиртового бродіння розчину натурального бджолиного меду. У разі виготовлення напоїв медових кріплених — підвищується шляхом додавання спирту етилового ректифікованого. Окремо законодавець вирізняє медові виноматеріали, що отримані шляхом розчинення  натурального бджолиного меду в соках чи виноматеріалах плодово-ягідних. Такі виноматеріали призначені для виробництва медових вин та іншої алкогольної продукції з меду.

 

Значить є «медове вино», а є «інша алкогольна продукція з меду». Всі вони є медовими напоями, що виробляються з медових виноматеріалів. На жаль в Україні законодавчо не конкретизуються різновиди медових напоїв, тому подивимося, що пишуть експерти:

 
 • медовуха — горілка, настояна на меду (за словами редактора сайту «Пропозиція» у матеріалі про ініціатора відродження медоваріння діда Василя з села Селище);

 • медовуха — медовий напій із вмістом хмелю (на медоварних форумах і у «Современный толковый словарь русского языка Ефремовой»);

 • медовуха — дріжджова, квасна або фруктова бражка з додаванням меду («Большая энциклопедия кулинарного искусства. Все рецепты В. В. Похлёбкина»);

 • медовуха — медовий напій з меду, цукру, винна кислота та свіжого винного сусла («Домашние слабоалкогольные напитки» Н. Звонарёв).

 

Тож медове вино не є медовухою.

 

Міф №3. Медове вино повинен бути рідким/густим/з бульбашками/без бульбашок.

Що насправді: Консистенція меду, смак та аромат залежать від купи факторів:

 • місце збору меду;

 • квіти і трави поблизу місця збору меду;

 • кількість опадів;

 • специфіка ґрунту;

 • чи підгодовують бджіл цукровим сиропом.

 

У тому перевага і водночас недолік медових вин та інших медових напоїв: ви ніколи не скуштуєте двох однакових на смак та аромат пляшок. Для контролю якості головного інгрідієнту — меду — в Україні діє ДСТУ 4497:2005 «Мед натуральний. Технічні умови».

 

Проте, якщо зі смаком не можна вгадати, то для перевірки якості існують певні прості критерії:

 • медове вино має бути рідким та прозорим як вода. З цього правила є виключення: деякі види ставлених медових вин можуть освітлюватися більше трьох років і бути мутними;

 • вино може давати невеликий осад у пляшці. Осад товщиною в палець та більше свідчить про погану якість;

 • бульбашки у напої означають, що вино не пройшло до кінця стадію бродіння або забродило повторно;

 • якщо прозоре вино із часом помутніло, це може свідчити про неправильні умови зберігання або погану якість.

 

Щоб дізнатися, як визначити якісне медове вино, читайте нашу статтю.

 

Міф №4. Бачили на медовому вині акцизи або якісь позначки? Ці напої продають без ліцензії!

Що насправді: дійсно, ліцензованих медоварів в Україні небагато. Проте «Патронат» отримав ліцензію на виготовлення та продаж медового вина. Ліцензію не видають без атестованого виробництва — варити в кустарних умовах та продавати на ярмарку незаконно та на свій страх і ризик.

  

Міф №5. Справжнє медове вино виготовляють виключно з меду, води, дріжджів та кислоти!

Що насправді: Чи не у кожного медовара є власні, перевірені часом та численними спробами рецепти медового вина. Та коли ми працювали над статтею про види медового вина, зрозуміли, що єдиного правильного рецепту не існує. Географічний поділ напоїв втратив значення, і тепер можна приготувати американський cyser чи литовський midus в Україні.

 

Для виготовлення медових вин «Патронат» ми використовуємо такі інгредієнти:

 • вода;

 • мед;

 • дріжджі;

 • кислоту - лимона або соку ягід.